İPad Home Tuşu Değişimi

İPad Home Tuşu Değişimi

iPad kullanıcılarının korkulu rüyası home tuşu ana ekran dönüş tuşunun bozulması veya hassasiyet kaybı bunların hemen hemen hepsi kullanıcı hatası kaynaklıdır.

iPad Home Tuşu Değişimi yapılmadan önce ilk önceleri sert algılamaya başlar her seferinde tuşa biraz daha sert basmaya başlarız ta ki  ana ekran tuşu bozulana kadar. Ana ekran tuşu iPad Home Tuşu bozulunca iPad önce cam ile birlikte değişmektedir .Bunun önüne geçmek için iPad Home Tuşu az kullanmanız gerekmektedir.

Bunun içinde AssistiveTouch özelliğini açın.

Anasayfa dönüş tuşu zamanla kullanıma bağlı işlevini yitirmeye başlıyor. Bunun önüne geçmek için kısa yol kullanımı gibi sayfaları açıp kapatırken fotolarda gezinirken AssistiveTouch  ile gezinmeniz home tuşunuzun biraz daha az yorulmasını sağlayacaktır.

Ayarlara açıyoruz, genel sekmesi ile erişebilirlik tıklıyoruz, AssistiveTouch  denetimini açık yapıyoruz. Sonrasında iPad yeniden başlatmayı deneyelim. Sorun hala devam ediyorsa sistem sıfırlaması ile devam etmeliyiz. Sıfırlama yapmadan önce tüm içerikleri kopyalayalım sonrasında yeni iPad kurulumu yapar gibi işleme devam edelim.

Bu işlemler sonrasında tuş hala işlevsiz ise alkol yada aseton yardımıyla tuş çevresini pamuklu çubuk yardımıyla temizleyin. Su ve ıslak madde ile değil aşırı uçucu olan alkol türevi maddeler kullanın. Metal iğne sert cisimle değil de kürdan yada plastik sivri bir cisimle home tuşunun çeperini temizleyin.

Tüm bu işlemlerden sonra home tuşumuz hala işlem yapmıyorsa değişim şart oldu.

İstanbul içi ‘Ücretsiz Servis Ulaşımı‘ Cihazınızı adresinizden alıp tamirat sonrası teslim etmekteyiz.
Tüm Apple cihazlar için Destek hattı olarak +90 531 203 57 46 ulaşabilirsiniz.
Türkiye’nin Her yerinden ‘ARAS KARGO’ ile Cihazlarınızı Ücretsiz Gönderebilirsiniz,
Ücretsiz arıza bildirimden sonra, yapılacak işlemler süre ve hizmet bedeli size telefon ile bildirilir.
Ortak paydada anlaşılması sonrasında, cihazınız tamirat ve test süreçleri sonrasında ücretsiz kargo ile adresinize gönderimi yapılır.

Hemen Ara